W ostatnich latach możemy zaobserwować coraz większe zainteresowanie mikrofonami USB. Ze względu na swoją łatwość w użytkowaniu, atrakcyjną cenę oraz coraz częściej naprawdę satysfakcjonujące brzmienie mikrofony te stają się pierwszym wyborem wielu osób rozpoczynających nagrywanie.
Do nagłośnienia każdego wydarzenia niezbędny jest mikser, który jest głównym punktem trasy naszego sygnału audio. Za jego pomocą sterujemy routingiem, głośnością, panoramą poszczególnych sygnałów wejściowych z wejść mikrofonowych, liniowych oraz wejść stereo.
Kupując kontrolery z serii Novation FLkey (FLkey 37 lub FLkey Mini) otrzymasz za darmo dostęp do kilkugodzinnego kursu miksowania muzyki synthwave w FL Studio na portalu Musoneo!
Bardzo często podczas występów na żywo muzycy korzystają z nut, tekstów lub różnego rodzaju podkładów. Przerzucanie wydrukowanych kartek jest nieporęczne i problematyczne dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się aplikacje temu służące.
Ludzkie ucho słyszy opóźnienie w dźwięku zwykle powyżej 20ms. W praktyce gdy gramy na instrumencie np. keyboardzie po naciśnięciu klawisza jest słyszalny z opóźnieniem. Grając przed dobiegającym dźwiękiem, a nie równo z nim to bardzo łatwo można wybić się pogubić lub wybić z rytmu.
Program Band-in-a-Box zawiera katalog ponad 2000 popularnych utworów muzycznych z ostatnich kilkudziesięciu lat, dla których możesz uzyskać podpowiedź co do wyboru najbardziej zbliżonego pod względem instrumentarium i sposobu gry stylu muzycznego dostępnego w programie.
Amerykańska firma The One, która jest producentem pianin cyfrowych oraz keyboardów stworzyła aplikację edukacyjną, wspierającą naukę gry na instrumencie klawiszowym. Aplikacja ta jest kompatybilna z ich instrumentami klawiszowymi i jest bardzo dużą pomocą podczas nauki.
Touche SE, czyli Software Edition, to tańsza wersja flagowego Touche działająca wyłącznie w oparciu o połączenie USB. Mechanizm jest w obu wersjach identyczny a sterowanie odbywa się za pomocą dotyku poprzez nacisk i/lub wychylenie płytki. Łącznie Touche opiera swoje działania na czterech niezależnych sensorach.
Polska firma Polyend, mająca w portfolio swojej firmy wiele przemyślanych i inspirujących urządzeń, które zawsze wysoko stawiały poprzeczkę pod względem jakości wykonania i pomysłu na swój projekt. Z łatwością można przytoczyć tutaj sekwencerSeq, syntezator Medusa czy retro-futurystyczny grooveboxTracker. Każde z nich, a w szczególności wspomniany wcześniej Tracker stały się przełomowymowymi urządzeniami.
Istnieje przeświadczenie, że żeby osiągnąć atrakcyjne brzmienie wokalu trzeba wydać dziesiątki tysięcy złotych na sprzęt lub wynająć do nagrania profesjonalne studio wraz z realizatorem. Nic bardziej mylnego, coraz częściej producenci oferują sprzęt naprawdę dobrej jakości nie kosztujący fortuny, a jednocześnie dający szeroki wachlarz możliwości.