Jaką wersje Band in a box wybrać? Porównanie wersji 2022

Wybór pierwszego oprogramowania DAW i odpowiedniej wersji bywa problematyczne. Ilość różnych programów może przytłaczać, a różnice między nimi zwykle nie są bardzo duże. Dzisiaj skupimy się na różnicach pomiędzy poszczególnymi wersjami programu akompaniującego Band in a Box 2022.

Band-in-a-Box jest to program, który automatycznie wygeneruje pełny aranż na pianino, bas, bębny, gitarę i smyczki. Po prostu wybieramy akordy do jakiegokolwiek utworu (jak C lub Fm7b5), wybieramy styl muzyczny z wielu dostępnych i wciskamy przycisk [Graj]. Program automatycznie generuje pełną aranżację pianina, basu i gitary. Band-in-a-Box umożliwia komponowanie muzyki, odkrywanie i eksplorację muzycznych pomysłów z prawie natychmiastową możliwością odsłuchu. Dodane do Band-in-a-Box w ciągu wielu lat możliwości - Notacja, Słowa, 16 Kanałowe Ścieżki melodii, Harmonizacja, podgląd styli czy okno sterowania dyrygenta.

Producent wyszczególnił cztery wersje programu: Pro, MegaPak, UltraPak oraz Audiophile edition. Program zawiera Real Tracks, MIDI Super Tracks, Artist Performances, MIDI Styles, MIDI Soloist oraz MIDI Melodist. Elementy te zwykle nie wystepują w standardowych programach DAW, więc jest to coś co wyróżnia Band in a Box na tle konkurencji.

Czym są Real Tracks? 

Ścieżki RealTracks zastępują ścieżkę MIDI danego instrumentu i można nimi sterować tak samo, jak instrumentem MIDI (zmiany głośności, wyciszanie itp.) Podążają one za wprowadzoną progresją akordów, dzięki czemu słyszyszymy autentyczny akompaniament audio.

Czym są MIDI Super Tracks? 

Zamiast stylów MIDI opartych na schematach akordów C7, które są powtarzane przy każdym akordzie, MIDI SuperTracks są oparte na rzeczywistej grze muzyków studyjnych. Kiedy zagramy SuperTracks z ulubionym syntezatorem MIDI lub wtyczką VST, usłyszymy wspaniałe brzmienia wykorzystujące MIDI.  SuperTracks są doskonałą opcją dla tych, którzy szukają możliwości edycji i kontroli jak w przypadku zwykłych ścieżek MIDI, ale z dodatkowym bonusem w postaci niewiarygodnie dobrych brzmień MIDI!

Czym są Artist Performance? 

Są to kolekcje utworów demo Band-in-a-Box® RealTracks, które zawierają wykonania artysty na ścieżce melodycznej. Różnią się one od ścieżek "RealTracks", ponieważ nie są generowane przez Band-in-a-Box®, ale są nagraniami artysty grającego melodie lub solówki wraz ze ścieżkami akompaniamentu wygenerowanymi przez Band-in-a-Box®.

Czym są MIdi Styles?

Dodatki MIDI Styles są dostępne w wielu różnych gatunkach, w tym: Jazz, Pop, Rock, Latin, Country, Classical, World, Blues, Bluegrass, New Age, Techno, Metal i wiele innych - każdy znajdzie coś dla siebie!

Czym są Midi Soloist?

Dodatki MIDI Soloist Set współpracują z funkcją "Soloist" w Band-in-a-Box®, która generuje solówki pasujące do twojego utworu. Im więcej dodatków Soloist posiadasz, tym większą różnorodność solówek Band-in-a-Box® będzie w stanie wygenerować.

Czym są Midi Melodist?

Dodatki do zestawu MIDI Melodist współpracują z funkcją "Melodist" w Band-in-a-Box®. Melodist może skomponować kompletny utwór z intro, akordami, melodią, aranżacją i improwizacją za naciśnięciem jednego przycisku. Im więcej dodatków posiadasz, tym większą różnorodność utworów będzie mógł wygenerować poprzez Midi Melodist.

Gdy mamy już wyjaśnione poszczególne elementy, które zawiera program możemy skupić się na porównaniu edycji. W poniższej tabeli znajdują się dokładnie rozpisane różnice w ilości zawartych dodatków. Wersja PRO jako wersja podstawowa jest najbardziej okrojona ze wszystkich. W przypadku MegaPAK ilość wszelkiego rodzaju dodatków jest często w zupełności wystarczająca do komponowania. Wersja Ultrapak jest tak samo rozbudowana jak Audiophile edition z wyjątkiem jednej różnicy – Audiophile edition zawiera nieskompresowane pliki WAV dla wszystkich RealTracks & and RealDrums co znacząco wpływa na jakość dźwięku.


WERSJA

Pro

MegaPAK

UltraPAK

Audiophile

Edition

(Real Tracks - nagrania audio muzyków studyjnych- czas)

600 godzin!

950 godzin!

3500 godzin!

3500 godzin!

2022 49-PAK

brak 

brak 

(Real Tracks - nagrania audio muzyków studyjnych- ilość)

(max. 3300)

550

850

3300

3300

1021 Dubstepowych, Nowoczesnnych, Top 40, Natuarnych dźwięków/pętli perksyjnych

MIDI SuperTracks

(292 dostępnych zestawów)

64

163

292

292

Artist Performances

(145 dostępnych zestawów)

22

63

145 

145 

MIDI Styles

(2300 dostępnych zestawów)

750

2300

2300

2300

MIDI Soloist

(300 dostępnych zestawów)

150+

300

300

300

MIDI Melodist

(200 dostępnych zestawów)

100+

200+

200+

200+

1000+ Loops

 

MIDI Songs and Lessons PAK

 

 

 

nieskompresowane 

pliki WAV  dla wszystkich

RealTracks & and RealDrums

 

 

 

● 

 

W tym roku producent zrezygnował z tłumaczenia programu na język polski, dlatego też została udostępniona nakładka w języku polskim z wersji 2021.

Można ją pobrać tutaj: https://www.pgmusic.com/support.bbw.international.htm 

Oczywiście w pierwszej kolejności proszę zarejestrować i zainstalować wersje 2022 w języku angielskim. 

Oficjalna strona Band In A Box Plska: https://bandinabox.pl